Langai Nordline

Skandinavijos rinkai suprojektuota sistema, leidžianti kurti langų konstrukcijas, atveriamas į išorę.

Būdingas sistemos Nord-line, kurią sudaro skandynawskie_fotosiauro priekinio paviršiaus profiliai, bruožas yra langų atvėrimo į išorę būdas. Tai ypač būdinga Skandinavijos statybos stiliui. Staktos montavimo plotis – 120 mm, o varčios – 70 mm. Stulpeliai ir skersinės sijos pasižymi ypatinga, puošnia forma patalpos pusėje.

Sistemai būdinga šiuolaikiška stilistika su subtiliomis nuosklembomis ir suapvalinimais. Nordline sistema leidžia naudoti iki 41 mm storio stiklo paketus. Didelio skersmens armuotė padidina langų stabilumą.

Varstymo tipai

Side hung – šoninio atidarymo – tai tradicinis į šoną varstomas langas. Gali būti komplektuojamas ir su uždarymo kilputėmis, ir su rankenomis. Vyriai gali būti metalo arba baltos spalvos.

Top hung – pakeliamas į viršų – tai paprastas iš apačios į viršų pakeliamas langas, kuris gali būti komplektuojamas su uždarymo kilputėmis arba rankenomis.

Top Slide – praslystantis 90° varstymo tipas ypač atogus, kai langai nuvalymo atžvilgiu yra lengvai prieinami iš fasado pusės, tačiau aktualus patalpų vėdinimas. Šis varstymo būdas užtikrina maksimalų oro pritekėjima į patalpą.

Top Swing – persiverčiantis 180° – varstymo tipas, kai langą stumiant iš apačios į viršų galima pilnai perversti. Išorinis stiklas atsiduria patalpos viduje – tai ypač patogu norint nuvalyti langą. Rėmo apatinėje dalyje yra rankena

Side swing – persukamas 180° varstymo tipas, puikiai tinkantis daugiaaukščiuose namuose, lengvai išvalomas. Tokie langai dedami ten, kur dėl viršijamo dydžio nėra galimybės įdėti perverčiamo lango.

Side slide- į šoną praslystantis 90° varstymo tipas leidžia atidaryti langą horizontaliai, apsaugo nuo varčios atsitrenkimo į sieną, užtikrina gerą patalpų vėdinimą.