Stumdomosios durys HST

Naujos stumdomosios durys aluplast HST 85 mm yra unikalus produktas rinkoje: jos gaminamos trijų skirtingų versijų, priklausomai nuo šiluminei izoliacijai keliamų reikalavimų: nuo basic ir standard versijų iki premium versijos, kuri atitinka aukščiausius reikalavimus, keliamus pasyviesiems namams.

VIENA SISTEMA – TRYS SPRENDIMAI

Nuo šių metų pradžios siūloma nauja durų sistema HST 85 mm, kuri yra, viena vertus, atsakas į lūkesčius, susijusius su vis didesnių langų konstrukcijų kūrimu, kita vertus, dėl struktūrinių pokyčių ir visų pirma galimybės naudoti platesnius iki 51 mm pločio stiklo paketus, leidžia pasiekti puikias šilumos izoliacines savybes. Naujovė šiame segmente yra modulinis konstrukcijos pobūdis, kuris leidžia trimis būdais konfigūruoti gaminį priklausomai nuo to, kokių šiluminių parametrų tikimasi.

Dėl to, kad galima laisvai pasirinkti įvairius profilių derinius durų sąramos dalyje ir slenksčio dalyje, turime galimybę rinktis vieną iš trijų variantų: Basic, Standard ir Premium, kurie skirti skirtingiems vartotojams su skirtingais reikalavimais, susijusiais su šilumos izoliacija.

Profilių konstrukcijos pokyčiai leido labai pagerinti profilių komplektų šilumos laidumo rodiklius, o tai priklausomai nuo pasirinkto varianto leidžia gauti šilumos laidumo koeficiento svertinį vidurkį Uf = 1,5 W(m2K) Basic versijoje, Uf = 1,3 W(m2K) Standard versijoje iki Uf = 1,1 W(m2*K) Premium versijoje. Nepaisant ganėtinai didelių matmenų, HST durys yra efektyvus barjeras, saugantis nuo šilumos praradimo.

Žemiau esančioje lentelėje pateikiamos šilumos laidumo koeficiento Uw vertės pavyzdinėms HST durims (schema A), kurių matmenys 4 000 x 2 300 mm, įtaisytas dviejų kamerų stiklo paketas su vidurinio stiklo šilumos laidumo koeficientu Ug = 0,5 W(m2K) ir Ug = 0,7 W(m2K) ir šiluminio tiltelio šilumos laidumo linijinio koeficiento reikšme stiklo ir rėmo sandūroje Ψ = 0,04 W(m2*K).

Pavyzdinės 4 000 x 2 300 mm HST durų šilumos laidumo koeficiento vertės

Uf (vidutinė svertinė vertė nominaliam dydžiui pagal EN 14351-1+A1)
Uw (4 000 x 2 300 mm), su stiklu, kurio koeficientas Ug=0,5 W(m2K)
Uw (4 000 x 2 300 mm), su stiklu, kurio koeficientas Ug=0,7 W(m2
K)

FUNKCIONALUMAS IR PRIEŽIŪROS PAPRASTUMAS

Neginčijamas šio terasinių durų tipo privalumas yra galimybė kurti konstrukcijas, kurių bendras plotis yra iki 6 metrų, o maksimalūs sąvarų matmenys siekia 3 000 x 2 500 mm. Pasukus didelę rankeną žemyn, iš uždarymo padėties, durų sąvara pasikelia keliais milimetrais, sumažėja tarpinių spaudimo jėga ir tada duris galima laisvai stumti.

HST tipo balkono durys gali būti gaminamos bent kelių skirtingų versijų bei sąvarų ir nevarstomų dalių variantų. Konstrukcijų įvairovė yra vienas iš nenuneigiamų šio sprendimo privalumų. Populiariausios HST durų schemos yra šios:

  • 2 segmentų – su viena arba abiem judančiomis sąvaromis

  • 4 segmentų – su judančiomis dviem vidurinėmis arba visomis sąvaromis.

Specializuota langų furnitūra užtikrina, kad sąvaros laisvai ir be jokio pasipriešinimo juda viena kitos atžvilgiu arba nevarstomų konstrukcijos dalių atžvilgiu. Šiuo sprendimu aukščiausią sandarumą užtikrina integruotos tarpinės. Atitinkamą erdvės sandarumą tarp judančių HST durų sąvarų tuo metu, kai jos yra uždarytos, užtikrina speciali persidengiančių kabliukų sistema su įlaidų tarpinėmis.

Tolesnis paveikslėlis pasako praktiškai viską apie HST durų privalumus formuojant bendro naudojimo ir gyvenamąją erdvę. Tai alternatyva tradicinėms stumdomosioms balkono durims, atvertos sąvaros įstumiamos labai giliai į gyvenamąją erdvę, taip nulemiant įvairius galimus patalpų interjero įrengimo sprendimus. Nors šios durys įstatomos giliau negu tradicinės balkono durys, vis dėlto būtent HST durys suteikia daugiau laisvės disponuojant plotu.